Chernivtsi City Guide
Чернівці

ua     ru    en

На головнуНаписати листа

Афіша

Мандрівка містом

Як дістатися

Де зупинитись

Де поїсти

Культура

Розваги

Відпочинок

Карта міста
Форуми міста
Веб камери
Фотогалерея Чернівців
Прогноз погоди
Транспорт в місті
Прокат автомобілів
Корисна інформація
Корисні посилання

 

Реклама


Необычные и прикольные подарки :: Магазин дизайн-студии ZetDesign

 

Пошук

 

 

Найцікавіше

 

Статистика

Віртуальна мандрівка Чернівцями

Головна Мандрівка містом

 

Прогулюючись Чернівцями ми ознайомимося з архітектурною та культурною спадщиною міста Чернівці. Міста – яке є одним з наймальовничіших міст України, яке свого часу називали „Маленьким Парижем”, міста – яке ні в чому не відставало від Відня і було негласною столицею Європи, міста – де тротуари підмітали букетами троянд і де книгарень було більше, ніж кав’ярень.

 

Туристична картосхема Чернівців
Туристична картосхема Чернівців
Віртуальна прогулянка містом Чернівці
Віртуальна прогулянка містом ЧернівціФонтанна площа

Ми розпочнемо нашу прогулянку з найстарішої частини міста Фонтанної площі. Це була перша велика міська площа, вона була названа вже в австрійські часи, хоч існувала й раніше. На тому місці, де стояв фонтан, згодом з'явилися будинки - і площі майже нестало, її видно на давніх малюнках, які робили австрійські художники, бо фотографії тоді ще не було...

 

Перша кам'яниця та Дім-Корабель

Від церкви далі вверх і ми виходимо до першої кам’яниці Чернівців –„Генеральський дім”. В час прилучення Буковини до Австрії (1774) Чернівці нараховували близько 290 будинків, споруджених переважно з дерева, що надавало, за словами К. Фон Енценберга, місту нужденного вигляду. З призначенням К. Фон Енценберга генерал-губернатором Буковини та початком реформ...

 

Площа Філармонії-музична площа Чернівців

Проходячи повз годинник римо-католицького костьолу, рухаючись маленькою вуличкою, яка має назву легендарного, німецького, композитора Людвіг ван Бетховена, виводить нас на площу Філармонії-музичну площу Чернівців. Вона стала центром музичного життя міста, саме тут у 1876-1877рр. Було збудовано будинок Буковинського музичного товариства (філармонії)

 

Центральний майдан міста

Прогулюючись далі від поштамту ми легко вийдемо на Центральну площу Чернівців „Площу Ринок”. Перші міські архітектори не могли не рахуватися з головною функцією яку впродовж століть виконували Чернівці, слугувати митницею на міжнародному торгівельному шляху із Західної Європи до країн Леванту.

 

Вул. О.Кобилянської, кол. "Панська вулиця"

Саме з Центральної площі бере свій початок одна з найкрасивіших артерій міста – це ансамбль пішохідної вулиці Ольги Кобилянської, колишня Панська (Herrengasse).
„Це вулиця, яку підмітали букетами троянд та на яку не пускали у брудному взутті”. Саме так адже кожного ранку двірники мили бруківку і тротуари теплою водою з милом.

 

До „Руської” та "П'яної" церков

Спустившись ще трохи вниз вулицею М.Ломоносова ми виходимо на вулицю Руську де знаходяться будівлі „Руської” та "П'яної" церков.  Церква Успіня Пресвятої Богородиці (1820-1821рр, перебудована протягом 1930-1936рр), яка називалася „Руською”, тобто українською, оскільки цю на цій вулиці жили переважно русини - українці, які відвідували цю церкву.

 

Польський та Німецький народні доми
Від церкви ми знов піднімаємося на вул. О Кобилянської, в кінці якої можна побачити два відроджених народних дома: Польський та Німецький.
 

 

Соборна площа

Від вулиці панської відходить вулиця Кафедральна, яка виводить нас до найбільшої культової споруди Буковини – Кафедрального собору Святого Духа. Собор збудований у стилі пізнього класицизму протягом 1844-1866 років. Автор проекту – видатний віденський архітектор Ферденант Реаль (Roell).

 

Будинок з левами

Прогулюючись далі від Соборної площі спустившись вниз вулицею Івана Франка ми вийдемо до "Будинку з левами", ця помпезна споруда колишній Палац Юстиції.  Ії автор видатний чеський архітектор Йозеф Главка, за його проектами у Чернівцях збудовано не одну будівлю.

 

Театральна площа

Спустившись трохи вниз ми виходимо на Театральну площу. Ще якихось два століття тому на цьому місці – не віриться! – шумів густий ліс. У 1800 році Чернівецька міська управа змушена була видати спеціальний циркуляр про організацію в цій місцевості облаву на вовків. Х1Х ст. на недавній міській околиці, що стало гучно іменуватися площею Єлизавети, дислокувалися військові склади з провіантом. ..

 

Чернівецький національний університет

Від кінотеатру "Чернівці" відходить вулиця Університетська, що веде до шедевру ансамблю старих Чернівців – Чернівецького університету (колишня резиденція митрополитів). На тій же вулиці розташовані також перші два корпуси університету.