UA

UA

Перший в Україні і один з найкращих музеїв подібної тематики, фонди якого нині налічують близько 4 тис. експонатів.

Чернівецький музей буковинської діаспори

Чернівецький Музей буковинської діаспори є науково-дослідницьким та науково-освітнім закладом. У Музеї експонуються та зберігаються документи пов’язані з історією, розвитком та сучасним побутуванням у багатьох регіонах світу вихідців із Буковини, їхнім родоводом, взаєминами з отчим краєм, участю в становленні держав перебування, у примноженні матеріальних і духовних скарбів людства.

Експозиція складається із чотирьох тематичних розділів. У першому розділі представлені матеріали про три хвилі еміграційного руху на Буковині кінця ХІХ – першої половини ХХст.ст. Експонати музею розповідають про причини масової еміграції населення краю, масштаби виїзду, фото перших переселенців, умови їх перебування в «новому краї», долі, листи до рідних, тощо.

Експозиція другого розділу Музею присвячена країнам найбільшого розселення української діаспори: США, Канади, Бразилії, Аргентини, Уругваю, Австралії,країнам Європи. Поруч розміщені матеріали про єврейську буковинську еміграцію. Основна увага приділяється історії заселення цих країн буковинцями, їх кількості,місцям проживання, характеру зайнятості,громадському життю, культурі.

Наступний розділ експозиції висвітлює зв’язки з буковинською діаспорою на сучасному етапі. Викликають значний інтерес документи про наших земляків-буковинців, що нині знані у світі – Аркадія Жуковського, Костянтина Поповича, Едвіна Чаргаффа, Василя Колотило, Миколи Суховерського,Рамона Гнатишина, інших.

Останній розділ експозиції показує творчість визнаних митців буковинської діаспори – Василя Кирилика, Ярослава Паладія, Теофіла Вірсти, Петра Мегика, Ксенії Колотило.

Тут же можна познайомитись з матеріалами про життя відомого співака Йозефа Шмідта, прослухати найновішу колекцію записів його голосу. Привертають увагу відвідувачів документи про творчість німецькомовних буковинських поетів Пауля Целана та Рози Ауслендер.

У Музеї можна переглянути постійно діючу фотовиставку «Історія української еміграції в США».

Чернівецький Музей буковинської діаспори розташований за територією парку Національного університету ім.Ю.Федьковича по вулиці Йозефа Главки, 1а (їхати тролейбусами № 2,4 до зупинки «Університет»).

Адреса

вул. Й.Главки, 1а58000, м. Чернівці

Телефон

+38 (0372) 523671

Графік роботи

пн-пт 09:00-17:00сб-нд - вихідний