UA

UA

Від Вірменської церкви ми знову піднімаємось на вул. О. Кобилянської, наприкінці якої можна побачити два відроджені народні будинки: Польський та Німецький.

Перша кам’яниця та Будинок-корабель

Будинок-корабель — це родзинка всіх архітектурних пам'яток Чернівців, яка розташована на перехресті вулиць Головної та Шолом-Алейхема.

В час прилучення Буковини до Австрії (1774) Чернівці нараховували близько 290 будинків, споруджених переважно з дерева, що надавало, за словами К. Фон Енценберга, місту нужденного вигляду. З призначенням К. Фон Енценберга генерал-губернатором Буковини та початком реформ заохочувалося переселення до краю ремісників та торгівців. Збільшення населення міста спричинило його розширення на південь.
В 1780 році на розі сучасних вулиць Шкільної та Шолом –Алейхама було споруджено перший цегляний будинок –„генеральський дім” резиденцію генерал-губернатора.
Насамперед впадає в вічі будинок на розі вулиць Головної та Шолом Алейхема, відомий чернівецьким старожилам як „Шіфа” (від німецького Schiff – корабель). Наприкінці ХVIII ст. в цьому кварталі знаходилася корчма „Під золотим кораблем”. Наприкінці ХІХ ст. в тому ж кварталі було споруджено будинок, що своїм виглядом нагадує корабель, по обидва боки якого течуть ріки –вулиці. І справді, будівля схожа на корабель, який своїм оригінальним виглядом посприяв народженню романтичних легенд.
В одній з них йдеться про двох братів, які були щиро закохані в море. Перший – багатий купець, другий був капітаном. Коли брати, які так і не завели сімей, вийшли на пенсію, вирішили оселитися разом в дивовижному і неймовірному будинку, який нагадував би про їхнє морське захоплення. Шукали по всій імперії унікального місця, яке б нагадувало про море. Знайшли таке в Чернівцях. Невдовзі на перетині двох вулиць виріс дім-корабель. 

Навпроти цього дому-корабля ми можемо побачити римо-католицький костьол Воздвиження Святого Христа. Його будівництво розпочали в 1787 році. Через прорахунки будівничих фасад цієї будівлі час від часу завалювався. Тільки в 1814 році будівельні роботи були нарешті завершені, щоправда, під час великої пожежі Чернівців 1866 року вельми, постраждала башта храму, яка в свій час використовувалася як спостережний пункт для своєчасного виявлення пожеж. Також на фасаді костелу знаходиться сонячний годинник, який до сих пір показує Віденський час.

Проходячи повз годинник, рухаючись маленькою вуличкою, яка має назву легендарного, німецького, композитора Людвіг ван Бетховена, виводить нас на площу Філармонії-музичну площу Чернівців…

Адреса

вул. Головна, 25
Чернівці, Чернівецька область,58000