Скальний масив «Протягнуті камені» є розкиданими по схилу гірського хребта гігантські кам'яні брили висотою до 40 метрів, пронизані численними отворами, печерами і ходами. З геологічної точки зору це пісковики м'якої породи, в яких через вимивання дощами та видування вітрами протягом тисячоліть утворилися печери та отвори, проте багатьом цікавіше вірити у легенду.
Деякі природні пам’ятки виглядають настільки фантастично, що починає здаватися, ніби вони з якогось іншого, казкового світу. Скельний масив «Протяте каміння» – один з таких приголомшливих куточків природи Українських Карпат, тому побачити їх прагнуть усі гості Буковини.
Шлях до скельного масиву «Протяте каміння» веде від іншої ефектної природної пам’ятки Буковинських Карпат – перевалу Німчич, з якого відкривається чудовий вид на навколишні території. Кажуть, саме тут погляду відкривається один із самих приголомшливих пейзажів Українських Карпат. Перевал Німчич – це місце вражаюче всіх, хто тут побував, і залишається в пам’яті назавжди, як один із самих чарівних куточків нашого світу.
Перевал Німчич популярний серед туристів круглий рік, адже на його території наявний міжнародний туристично-розважальний комплекс, де на всіх гостей очікують цікаві забави:
• походи з іншими туристами;
• сплав по гірській річці;
• вело прогулянки;
• катання на лижах та сноуборді;
• катання на санках.
Незважаючи на розвинену інфраструктуру відпочинку, атмосфера на перевалі Німчич залишається спокійною та приємною. Хто жадає тихого спокійного відпочинку – той його знайде, а кому хочеться активного відпочинку і веселощів – той буде мати всі можливості для організації такого захоплюючого дозвілля.
Від ресторану на перевалі Німчич піднімаємося угору в південному напрямку грунтівкою. Праворуч розташовані бугельні підйомники, а дорога веде до хутора Хорови – невеликого гуцульського присілка Підзахаричанської сільської ради. Піднявшись на невеликий хребет над перевалом, дорога йде прямо. Ми ж повертаємо праворуч на стежинку, що веде повз капличку, огинаючи із заходу гору Просічна. Через кількасот метрів починається буковий ліс, пройшовши скрізь який у південному напряму, незабаром побачимо скелі.
Скальний масив «Протяте каміння» представляє собою розкидані по схилу гірського хребта гігантські кам’яні брили висотою до 40 метрів, пронизані численними отворами, печерами та ходами. З геологічної точки зору це пісковики м’якої породи, в яких через вимивання дощами і видування вітрами впродовж тисячоліть утворилися печери і отвори, проте багатьом цікавіше вірити в легенду.
Найзнаменитіший кам’яний велетень – унікальне геологічне утворення, назване «Соколине око». Іменувати так цю скелю почали через те, що за формою яка утворилася в ньому нагадує око однієї з найпрекрасніших птахів. Максимальна висота цієї скельної групи – 40 метрів, на найвищій точці скелі вручну видовбаний показник сторін світу. З північного боку «Соколиного ока» розташована трьохкамерна печера, в яку ведуть два входи, а ще два тунелі ведуть з печери до виходів, розташованих зі східної сторони скелі прямо крізь камінь.
Приходячи до Протятого каміння, туристи довго бродять тут, прагнучи розглянути кожного велета, намилуватися розкиданими по схилу хребта брилами темного каменю, монументальними, фантастичними, ніби повислими в повітрі прямо над головою. Обов’язково приїжджайте на «Протяте каміння» та перевал Німчич — побачене тут не забувається ніколи!
Address
с. Розтоки, Чернівецька обл.