UA

UA

Прогулюючись далі від поштамту ми легко вийдемо на Центральну площу Чернівців «Площу Ринок».

Центральний майдан міста

Центр Чернівців уособлює Центральна площа, в минулому площа Ринок (нім. Ringplatz) — серце міста ось уже майже два століття

Перші міські архітектори не могли не рахуватися з головною функцією яку впродовж століть виконували Чернівці, слугувати митницею на міжнародному торгівельному шляху із Західної Європи до країн Леванту. Самий гамірливий ринок став основою першої впорядкованої площі, а отже, і архітектурного ансамблю. З 1825 року тут почали укладати бруківку, а з другої половини століття площа стала набувати свого неповторного вигляду. Вона була не тільки гамірливим базаром, але й центром життя міста.
Центральною спорудою архітектурного ансамблю площі стає міська Ратуша, яку вважають «Серцем міста». Вона була зведена 1843-1847 рр. За проектом Андрія Мікуліча у стилі пізнього класицизму. У композиційному плані споруда виконана традиційно для міських ратуш. Будинок близький до квадрата і з внутрішнім двором. Над усією спорудою височить двоярусна вежа з балконом, оздоблена годинником та мідним шпилем із флагштоком. До 20-х рр. ХХ-го століття вежу увінчував золочений орел триметрової висоти. Під час ремонтних робіт 1903 року в кулю під орлом було закладено 20 монет та лист до нащадків. Про долю цих реліквій на разі нічого невідомо. Орла зняли росіяни в 1916 році.

Поруч з міською Ратушею, в самому центрі міста знаходиться будинок, який вражає навіть зовсім далеких від мистецтва та культури прибульців до столиці Буковинського краю У 1900-1901рр. у місті зводять одну з найгарніших споруд всієї Австро-Угорської імперії: приміщення Дирекція Буковинської Ощадної каси (нині приміщення художнього музею) в стилі віденської сецесії. «Bukowiner Sparkass» зводив Хьюберт Гесснер, учень батька сецесії Отто Вагнера. Серед оздоб фасаду виділяють мозаїчне панно-це 12 античних богів які символізували 12 коронованих провінцій Австро-Угорщини Сама Австрія зображена у вигляді дівчини в пурпуровій хламиді в центрі панно, а Буковину символізує юнак із конем.
Нижче у нинішньому Чернівецькому торгово-економічному інституті раніше розташовувався готель «Під чорним орлом». У якому розташовувався один із найкращих ресторанів міста. Навпроти нього знаходився ще один готель «Золотий лев». Із найстаріших будівель на площізалишився готель „Париж” (нині магазин «товари для молоді») Далі на розі вулиць Кобилянської та Центральної площі й нині милує око споруда колишньої кав’ярні «Габсбург» із сецисійними інтер’єрами не гірше ніж у Відні чи Парижі. Зараз тут знаходиться відділення національного банку України.
Навпроти кав’ярні ми можемо побачити будівлю колишнього готелю «Бель В’ю», тобто «прекрасний вид» і справді з балкону цього готелю відкривається прекрасний вид на всю площу ринок, яка була улюбленим місцем зустрічей та прогулянок чернівчан, своєрідним «містом у місті». Сьогодні Центральна площа не втратила своєї краси привабливості і залишається однією з найкращих площ у місті.

Саме з Центральної площі бере свій початок одна з найкрасивіших артерій міста – це ансамбль пішохідної вулиці Ольги Кобилянської, колишня Панська (Herrengasse)…