UA

UA

Неподалік Чернівців, на відстані 48 км. розташоване неймовірно красиве місто Заліщики, що омивається водами річки Дністер.

Заліщики

Неподалік від Чернівців, на відстані 48 км. розташоване неймовірно гарне місто Заліщики, яке омивається водами річки Дністер. Заліщики – невеличке курортне містечко лежать у мальовничій долині на лівому березі Дністра в південно-західному Поділлі, немов би на півострові. Дністер витанцьовує навколо цього райцентру на півдні Тернопільщини такі вихиляси, що, здається, от-от задушить невелике місто в своїх глибоких обіймах. Заліщики від обіймів не пручаються, адже саме завдяки височенним берегам Дністра це подільське місто може похвалитися середземноморським кліматом. Сама природа попіклувалася про долю міста, «підкинувши» йому з високих дністровських круч ідею курортного центру.

Про те, що місто-півострів було колись відомим європейським курортом, знають навіть далеко не всі мешканці району. Проте саме це місце називалося на початку минулого століття «Польською Рiв’єрою» і було розвиненим кліматологічним курортом, до якого ходив прямий швидкісний поїзд iз Варшави. Береги Дністра були забудовані віллами та пансіонатами. Neapol, Warshawa, Riviera, Grand – одні назви чого варті! Там знаходились два великих комфортних піщаних пляжі «Сонячний» і «Тінистий».

Чудові пляжі колишнього заліщицького курорту були знищені великою дністровською повінню, і в радянський період їх чомусь не відновили… Однак за тих же радянських часiв райцентр усе ще залишався досить відомим кліматологічним курортом. У колишньому палаці місцевої знаті функціонувала здравниця всесоюзного значення «Заліщики», в якій щорічно відпочивало й поправляло здоров’я більше п’яти тисяч людей не тільки з України, а й з інших республік колишнього СРСР. На превеликий жаль будинок відпочинку «Заліщики» не витримав економічних катаклізмів української незалежності.Хоча, як вважає більшість, для туристичного бізнесу тут «золоте дно». От тільки інфраструктури відповідної немає, і це – велика проблема. Але все ж є надія, що рано чи пізно до Заліщиків таки повернеться їхня давня курортна слава і місто-півострів обов’язково стане одним iз найпопулярніших туристичних центрів Західної України.

P.S. Панораму меандру, утвореного вигином Дністра разом із Заліщиками, найкраще споглядати та фотографувати з дністровських круч, над якими підноситься село Хрещатик Чернівецької області. На кручі можна піднятися пішохідною стрімкою стежиною, яка бере свій початок перед в’їздом на міст (в кінці с. Звенячин, біля кафе «Буковина»). Інший варіант: проїхати автомобільною дорогою до центру села Хрещатик в кінець вулиці В. Чорновола.